Dual x

 

  • dual07
  • dual02
  • dual05
  • dual04
  • dual03
  • dual06
  • dual01

kreska_poziom

Dual X  (wersja wzmocniona)   best2

Pasek Dual X przystosowany jest do pracy z jednym lub dwoma aparatami. Po rozpięciu naramienników istnieje możliwość pracy z jednym aparatem. Korzystając z jednego body mamy możliwość noszenia po tej samej stronie ciała, oraz na skos klatki piersiowej. Naramiennik DUAL X posiada kieszeń zabezpieczoną zamkiem błyskawicznym. Wielkość kieszeni umożliwia przenoszenie kart pamięci, kart kredytowych, dokumentów lub pieniędzy. Naramienniki zostały wyposażone we wstawki neoprenowe minimalizujące samoczyne przesuwanie się naramienników. W zestawie z paskiem znajduje się szereg dodatkowych elementów których w modelu wzmocnionym jest nieco więcej. Zarówno w wersji podstawowej jak i wzmocnionej w zestawie znajdują się zabezpieczenia CASCO v.1 oraz w zależności od wybranej wersji zapięcia PROFI lub PROMAX.

 

Wersja wzmacniana modelu Dual X skonstruowana została z myślą o przenoszonym sprzęcie którego waga przekracza 2,5kg. Pasek posiada wszystkie rozwiązania zastosowane w wersji podstawowej. Zmieniony został sposób mocowania taśmy na naramienniku na której jest zawieszony aparat, przechodzi ona przez cały naramiennik. Zmianie uległa również klamra regulacji długości taśmy nośnej, wykonana została z 4 mm laserowo ciętej stali. Ze względu na swoją konstrukcję jest płaska. Klamra posiada dwie poprzeczki poprzez co taśma blokowana jest po ustawieniu ‚na stałe’. Dodatkowo w zestawie znajduje się taśma spinająca na plecach taśmy na których zawieszone są aparaty. W komplecie są również dwie klamry FX które można samodzielnie założyć na pasek w celu lepszej blokady ciężkich aparatów.

Po dołożeniu dodatkowych taśm istnieje możliwość podtrzymania pasa biodrowego.

dxp10

Taśma na której jest zawieszony aparat jest przeszyta po całej długości naramiennika.

dxp12

Jeden naramiennik paska Dual X on steroids z zapiętą taśmą podramienną.

dxp11

Pasek z założonymi taśmami podramiennymi.

dxp13

Płaskie metalowe klamry regulacyjne zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa twojego aparatu. Od sierpnia 2016r. wykonane są ze stali nierdzewnwj (klamry w kolorze srebrnym).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kreska_poziomW zestawie znajdują się: (1) dwa naramienniki o wzmocnionej konstrukcji wraz z taśmami nośnymi do aparatów, (2) jedna taśma spinająca naramienniki, (3) taśma klatkowa SDK o długości 25cm, (4) dwie taśmy pod-ramienne SDP o długości 50cm każda, (5) taśma klatkowa SDL o długości 90cm stosowana w trybie pracy z jednym aparatem, (7) dwie klamry mocujące aparat PROFI lub PROMAX wraz ze śrubami mocującymi (zdjęcie prezentuje zapięcia PROMAX), (8) dwa zabezpieczenia CASCO, (9) dwie klamry ograniczające ruch aparatu do tyłu po pasku oraz dwie klamry spinające nadmiar taśmy nośnej,  (10) woreczek siatkowy do przechowywania produktu, (11) instrukcja, (*)krótka końcówka od taśmy pod-ramiennej (4) zamiennie jest stosowana do taśm klatkowych (3) lub (5),

Elementy nie znajdujące się w zestawie, dostępne osobno: (6) dwie klamry FX ograniczające ruch aparatu (do samodzielnego założenia, klamry dostarczane są rozłożone sprawdzają się w przypadku ciężkich aparatów) ich funkcję w zestawie realizują elementy (9).

kreska_poziom

2008_10_09_Axalp_0287Od początku mojego fotografowania miałem zawsze problem związany z wieszaniem sprzętu fotograficznego na sobie. Za każdym razem kombinowałem jakieś inne paski by ulżyć zmęczonej obciążeniem szyi. W czasach, w których operowałem jednym aparatem ten problem nie był taki duży. Obecnie, gdy fotografuję najczęściej dwoma a bywa że i trzema aparatami problem się spotęgował. Szukałem jakichś rozwiązań by sprawnie radzić sobie z operowaniem dwoma aparatami z podpiętymi do nich ciężkimi obiektywami. Na Targach w Łodzi trafiłem na produkty firmy Reporter. Przyciągnęła mnie jakość wykonania i rozwiązanie typu Dual X, które wyglądało na takie jakiego szukam. Po jakimś czasie skontaktowałem się z właścicielem firmy i opowiedziałem o swoim problemie. Ku mojemu zdziwieniu Pan Jarek okazał się nie tylko sprawnym przedsiębiorcą ale również fotografem, który doskonale rozumiejąc specyfikę mojej fotografii sam z siebie zaproponował kilka ulepszeń zestawu Dual X z mocowaniem Promax, które miały go jeszcze bardziej wzmocnić celem bezpiecznego udźwignięcia mojego fotograficznego arsenału. Po odebraniu przesyłki byłem szczerze zdziwiony i pozytywnie zaskoczony ilością akcesoriów, które służą do skompletowania ostatecznej uprzęży zgodnie z potrzebami danego fotografa. Nie zajęło mi to dużo czasu. Kilkanaście godzin później rozpocząłem dość intensywne testowanie swojego zestawu na pokazach lotniczych w Polsce, w Rosji i w Czechach i muszę przyznać, że właśnie o to mi chodziło. Zakładając na siebie zestaw Nikon D800 + Nikkor 70-200 f2,8 oraz Nikon D810 z Gripem + Nikkor 500mm f4,0 prawie wcale nie czułem ciężaru. Co ważniejsze, wreszcie operowanie tym zestawem polegające nie tylko na jego noszeniu ale głównie na częstej zmianie aparatu, którym się w danej chwili fotografuje, stało się przyjemne, bezkolizyjne i bezpieczne. Najlepszym dowodem na solidność wykonania zestawu i jego praktyczność jest to, że na każdym kroku byłem pytany o niego przez wielu profesjonalnych fotografów w tym tych, którzy stosowali konkurencyjne, niepolskie rozwiązania.

hesja  / www.hesja.pl

 

Wzmocniona wersja Dual X z zapięciem Profi.
Dual X  Profi (5905359390183)     cena detaliczna – 540,00 zł 

model wzmocniony Dual X’a z zapięciami w wersji PROFI. Wersja profi / promax różni się jedynie rodzajem zastosowanego mocowania do aparatu.

Wzmocniona wersja Dual X z zapięciem Promax.
Dual X  Promax  (5905359390190)     cena detaliczna – 600,00 zł 

model wzmocniony Dual X’a z zapięciami w wersji PROMAX.   Wersja profi / promax różni się jedynie rodzajem zastosowanego mocowania do aparatu.

 

kreska_poziom

Dual X umożliwia mocowanie pasków pp4 które po podpięciu do pasa biodrowego ułatwiają przenoszenie sprzętu dopiętego do pasa. Dwie taśmy dopinane są z przodu naramienników do taśmy nośnej Dual X’a. Trzeci pasek należy dopiąć do tylnej części naramienników tworząc literę ‚Y’. Taśma ‚Y’ nie jest przeszyta dzięki czemu umożliwia regulację szerokości naramienników. Dopięcie pasków pp4 do pasów V8 oraz V9 możliwe jest tylko z zestawem ‚wieszaków’ pp3. Pasy te nie posiadają doszytych mocowań do podtrzymywania.

pp4-2

Paski pp4.

pp4-3

Mocowanie przednich taśm do Dual X’a.

pp4-4

Dual X z dopiętymi paskami pp4.

pp4-5

Mocowanie pasków pp4 do pasa biodrowego V9 z zastosowaniem wieszaków pp3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PP 4 paski podtrzymujące pas biodrowy przeznaczone do Dual X.
PP4 paski podtrzymujące pasy biodrowe  (0423945226715)     cena detaliczna – 45,00 zł 

Paski możliwe są do montażu tylko z wersją wzmocnioną paska Dual X. Aby móc je zamocować do pasa V8 lub V9 konieczne jest posiadanie mocowań PP3  [/toggle]

 

 

produkty na które warto zwrócić uwagę wybierając pasek Dual X:

kreska_poziom

Zapięcie Profi lub Promax

Zapięcie Profi lub Promax

Pasy biodrowe

Pasy biodrowe

Sakwy

Sakwy